Back to Top

ایرلاین و شرکت هواپیمایی ساها

مجموعه: داخلی

ایرلاین و شرکت هواپیمایی ساها : مخفف سرویس ارتباط هوایی ارتش جمهوری اسلامی بوده که علاوه بر جابجایی پرسنل خود افراد غیرنظامی و بار را نیز حمل می کند . خلبانهای ایرلاین و شرکت هواپیمایی ساها هم همگی از خلبانهای نیروی هوایی هستند که بر اساس تقسیم بندی به گردانهای شکاری و یا به گردانهای ترابری منتقل می شوند

ایرلاین و شرکت هواپیمایی ساها یک شرکت هواپیمایی ایرانی است که مرکز آن در تهران واقع شده. تمام پروازهای ایرلاین و شرکت هواپیمایی ساها داخلی بوده و به وسیله 4 فروند بوئینگ ۷۰۷ یا ام دی برای عملیات مسافربری و 2 فروند بوئینگ ۷۴۷ برای عملیات باربری انجام می شود.
مقاصد اصلی ایرلاین و شرکت هواپیمایی ساها از فرودگاه مهرآباد به شهرهای مشهد مقدس، جزیره زیبای کیش، منطقه عسلویه وشهر زیبای  شیراز است. لازم به ذکر است هواپیمایی ساها آخرین و تنها کاربر بوئینگ ۷۰۷ به عنوان هواپیمای مسافربری در جهان است. بوئینگ ۷۰۷‌ ایرلاین و شرکت هواپیمایی ساها در ابتدا ناوگان سوخترسان هوا به هوای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی بوده اند که بعداً به مدل مسافربری تغییر کاربری داده شده اند. مرکز اصلی ایرلاین و شرکت هواپیمایی ساها فرودگاه مهراباد است.کد این شرکت در ایکائو IRZ می باشد.