Back to Top

ایرلاین و شرکت هواپیمایی کیش ایر

مجموعه: داخلی

ایرلاین و شرکت هواپیمایی کیش ایر- با هدف توسعه فعالیتهای جزیره رویایی و زیبای کیش، از طریق برقراری ارتباط با مراکز استان های کشور و اتصال به کشورهای حاشیه خلیج فارس در سال 1370 به ثبت رسید.ایرلاین و شرکت هواپیمایی کیش ایر پس از ثبت و دریافت مجوزهای قانونی لازم به عنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه سازمان منطقه آزاد کیش و در قالب یک شرکت سهامی خاص، فعالیت خود را از خردادماه سال هفتاد با دو فروند هواپیمای استیجاری آغاز کرد.
پس از طی دو سال از دوره تأسیس و راه اندازی، از اواخر سال 1372 و با تغییر مدیریت شرکت، دوران سازندگی و توسعه ایرلاین و شرکت هواپیمایی کیش ایر آغاز شد. بکارگیری متخصصان کارآزموده و رعایت اصل صرفه جویی و فعالیت مداوم سبب شد تا کیش ایر در مدت زمان کوتاهی ضمن رفع مشکلات، به پیشرفت های قابل ملاحظه ای در زمینه های بازرگانی، عملیات، فنی خدمات فرودگاهی ،کترینگ و پشتیبانی دست یابد که تحقق چنین اموری، بستر مناسبی را برای موفقیت های بعدی فراهم ساخت. همزمان با گذراندن موفقیت آمیز دو دوره مقدماتی، دوره سوم به نام مرحله بازنگری و شکوفایی، از اواخر سال 1376 و با تغییر مجدد مدیریت آغاز شد.
ایرلاین و شرکت هواپیمایی کیش ایر در این زمان، 10 فروند هواپیمای استیجاری دیگرشامل هواپیمای یاک 40 و توپولوف 154 در اختیار گرفت هزینه های بالای اجاره بها و دستمزد های بالای خدمه پروازی و همچنین نا امن بودن هواپیماهای توپولف سبب شد تفکر خرید هواپیما در کیش ایر بیش از پیش دنبال شود. افق بلند شرکت در جهت استقلال کامل،کارآفرینی و ارتقاء ایمنی از دیگر شاخص هایی بود که کیش ایر را به خرید هواپیما، استفاده از خدمه پروازی ایرانی  بجای خدمه پروازی خارجی و انجام امور مهندسی تعمیرات در داخل تشویق کرد. این امر اگرچه وقت گیر، پرهزینه و پرزحمت بود؛ ولی نتیجه مثبت در ابعاد مختلف، بویژه اقتصادی برای شرکت، سازمان منطقه آزاد کیش و کشور در برداشت.
اکنون نیز در مرحله پنجم از تاریخچه ایرلاین و شرکت هواپیمایی کیش ایر، مدیریت ایرلاین و شرکت هواپیمایی کیش ایر توانسته است سیاست استراتژی نوین خود را به مرز بلوغ برساند که ثمره آن را می توان افزایش ناوگان ملکی و نیز جایگزینی هواپیماهای غربی بجای هواپیماهای شرقی دانست که این نیز در راستای رضایت مندی و تحقق خواسته های مسافران صورت پذیرفته است. ایرلاین و شرکت هواپیمایی کیش ایر در حال حاضر عضو یاتاست و گواهینامه استاندارد و ایمنی هوانوردی داراست. به عنوان شرکتی بزرگ و پیشرو در زمینه و صنعت حمل و نقل هوایی کشور مطرح میباشد.