Back to Top

ایرلاین و شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز

مجموعه: خارجی

ایرلاین و شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز، (به انگلیسی: American Airlines) بعنوان بزرگترین و معتبرترین شرکتهای هواپیمایی جهان، بر پایه شمار انتقال بار و مسافر شناخته می‌شود، همچنین پس از شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزای آلمان ، در رتبه دوم از بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی جهان، بر پایه میزان درآمد سالیانه، به‌شمار می‌آید.

ایرلاین و شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز در سال ۱۹۳۰ با نام امریکن ایرویز فعالیتش را آغاز نمود و تا سال ۲۰۱۱ به‌عنوان زیرمجموعه شرکت ای‌ام‌آر کورپوریشن فعالیت می‌کرد و در ماه نوامبر این سال، ای‌ام‌آر کورپوریشن اعلام ورشکستگی نمود. سپس در ماه فوریه ۲۰۱۳ امریکن ایرلاینز با یو اس ایرویز ادغام شدند.

ایرلاین و شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز در حال حاضر روزانه به ۲۷۳ مقصد داخلی و خارجی آمریکا  واقع در آمریکای شمالی، اروپا، اقیانوسیه، کارائیب و آمریکای جنوبی پروازهای مستقیم دارد.

ایرلاین و شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز در سال ۲۰۱۳ بیش از ۱۹۳٫۷ میلیون مسافر را منتقل نموده‌است، که از این لحاظ یک رکود در تاریخ خطوط هواپیمایی به‌حساب می‌آید.

دفتر مرکزی ایرلاین و شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز در شهر فورت وورث،ایالت تگزاس قرار دارد و فرودگاه بین‌المللی دالاس-فورت ورث، فرودگاه بین‌المللی جان اف کندی، فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس، فرودگاه بین‌المللی میامی و فرودگاه بین‌المللی اوهر شیکاگو، قطب‌های این شرکت هواپیمایی و آشیانه هواپیماهای این شرکت به‌شمار می‌آیند. ایرلاین و شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز در حال حاضر در ناوگان هوایی خود، دارای ۶۳۱ فروند هواپیمای جت مسافربری می‌باشد.که وظیه حمل بار و مسافر را در سطح جهان بعهده دارد.ایرلاین و شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز با کد یاتا AA و کد ایکائو AAL و نشان پرواز AMERICAN پرواز می نماید.